Ostatnie listopadowe dni spędziliśmy w węgierskim mieście Vac na kolejnym spotkaniu partnerów.

Razem z przedstawicielami Bērnu Vides skola, CREDA onlus, Wild Awake, Ecosystem Europe oraz Kutató Tanárok Országos Szövetsége pracowaliśmy nad pomysłami na zaangażowanie młodych ludzi do wspólnej dyskusji i działania na rzecz budowy zrównoważonych miast.

W jakich miastach chcą mieszkać dzisiejsi nastolatkowie za 10-15 lat? Jak mogą wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby kreować zrównoważoną przyszłość? W jaki sposób stymulować do rozwoju potencjał, jaki drzemie w młodych ludziach? Jak powinna wyglądać szkoła, które pomaga im rozwijać kompetencje, których będą potrzebowali w przyszłości?

W projekcie wchodzimy w najciekawszą fazę - rozwijanie we współpracy z nauczycielami i młodzieżą bazy materiałów edukacyjnych, poruszających zagadnienia istotne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju miast (m.in. gospodarka odpadami, gospodarowanie zasobami wodnymi, zielona infrastruktura, zmiany klimatu, mobilność, efektywność energetyczna, itp.). Chcesz się włączyć w prace zespołu? Napisz do nas.

Partner projektu w Polsce
Centrum UNEP/GRID-Warszawa

ProgramGLOBE
Dofinansowanie
Erasmus+
Partnerzy wspierający
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu

II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu

V Liceum Ogólnokształcące im. Ruy Barbosy w Warszawie