Jednym z elementów projektu "Urban Science" była seria szkoleń dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, poświęcona wykorzystaniu metody IBSE w edukacji miejskiej.

Poniżej zamieszczamy materiały warsztatowe z jednego ze spotkań, przeprowadzonego 7 marca 2020 r. w Poznaniu w Szkole Podstawowej "Łejery", jeszcze przed epoką pandemii COVID-19. Nauczycieli zapraszamy do skorzystania z nich na własne potrzeby, a doradców metodycznych zachęcamy do wykorzystania materiałów do celów warsztatow-szkoleniowych.

 

  • Prezentacja warsztatowa - do pobrania w PDF
  • Model organizacji zajęć prowadzonych wg metodologii IBSE: model "Enquiring Minds" w edukacji miejskiej - do pobrania w PDF
  • Karta przygotowania i realizacji badań terenowych - do pobrania w PDF
  • Szkielet-ryba do formułowania pytań badawczych - do pobrania w DOCX
  • Wzory drzewek z postacią Blob - do zakupu na stronie www.blobtree.com
  • Lista kompetencji na rzecz  zrównoważonego rozwoju miast (do użytku wewnętrznego uczestników warsztatów) - do pobrania w PDF

Dodatkowo zapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych "IBSE w edukacji miejskiej, czyli przykłady aktywności (online i offline) jak wykorzystać naukowe dociekanie do uczenia o miastach i ich rozwoju".

Partner projektu w Polsce
Centrum UNEP/GRID-Warszawa

ProgramGLOBE
Dofinansowanie
Erasmus+
Partnerzy wspierający
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu

II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu

V Liceum Ogólnokształcące im. Ruy Barbosy w Warszawie