Witaj w przestrzeni projektu Urban Science – Integrated Learning for Smart Cities. Tu łączymy edukację z nauką, razem działając na rzecz rozwoju eko-miast.

 

cityscape

Identyfikujemy tematy ważne w edukacji miejskiej

Powietrze, woda, żywność, transport, gospodarka odpadami, energia, bioróżnorodność, klimat... to tematy kluczowe dla zrównoważonego rozwoju miast, ściśle powiązane z Celami Zrównoważonego Rozwoju. Szukając między nimi nieoczywistych powiązań, identyfikujemy nowe kierunki dla miejskiej edukacji. Łącząc wątki środowiskowe, gospodarcze czy społeczne, ukazujemy miasto jako jeden, żyjący organizm, w którym wszystkie elementy są połączone a każdy mieszkaniec ma do odegrania ważną rolę w budowaniu zrównoważonej przyszłości swojej miejscowości.

ZOBACZ: Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ

 

contractTworzymy nowatorskie materiały edukacyjne

Dedykowane scenariusze zajęć przygotowujemy w oparciu o metodologię IBSE (nauczanie przez odkrywanie), a ich tematyka odnosi się do kluczowych wyzwań w obszarze zrównoważonego rozwoju miast. Materiały zawierają komponent zajęć terenowych i bezpośredniej pracy w przestrzeni miejskiej (obserwacje, badania). Wciąż poszukujemy nowych, ciekawych rozwiązań, jak rozbudzić kreatywne podejście młodych do poszukiwania rozwiązań dla lokalnych wyzwań. Zapraszamy nauczycieli do współpracy przy rozwijaniu oraz testowaniu modułów edukacyjnych. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZOBACZ: Scenariusze | Baza wiedzy

 

youth

Pracujemy z młodzieżą w przestrzeni miasta

Miasto to „żywe laboratorium”, w którym młodzi odkrywają, jak nauka może pomóc w tworzeniu zdrowszych i bardziej zrównoważonych miejsc do życia. Stając się świadomymi uczestnikami procesu tworzenia inteligentnych miast, rozwijają kompetencje ważne na rynku pracy oraz w prywatnym życiu. Pomagamy nauczycielom i edukatorom w organizacji i prowadzeniu zajęć opartych o wypracowane moduły edukacyjne. Organizujemy też zajęcia dla młodzieży dotyczące tematyki zrównoważonego rozwoju miast. Chcesz wiedzieć więcej? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

negotiation

Wspieramy nauczycieli/edukatorów

Wspieramy nauczycieli i osoby pracujące z młodzieżą w rozwijaniu kompetencji miejskiego edukatora. Pracujemy nad poradnikiem, zawierającym wskazówki dotyczące realizacji zajęć, w szczególności z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, w środowisku miejskim. Pomagamy w organizacji i prowadzeniu zajęć opartych o moduły tematyczne w wersji pilotażowej. Dzielimy się dostępnymi zasobami edukacyjnymi. Jesteśmy też dostępni online. Potrzebujesz pomocy? Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ZOBACZ: Scenariusze | Baza wiedzy

 

environment

Wzajemnie się inspirujemy

Tworzymy otwartą grupę edukatorów, nauczycieli, naukowców i specjalistów z zakresu zrównoważonego rozwoju, którzy wspólnie chcą rozwijać edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju miast. Inspiracje czerpiemy od partnerów biznesowych oraz samorządowych, podczas licznych spotkań, debat, warsztatów i konferencji.

ZOBACZ: Konferencja "Innowacyjne Eco-Miasto 2017" | Konferencja "Innowacyjne Eco-Miasto 2018"

   
Partner projektu w Polsce
Centrum UNEP/GRID-Warszawa

ProgramGLOBE
Dofinansowanie
Erasmus+
Partnerzy wspierający
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Janusza Korczaka w Tarnobrzegu

II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu

V Liceum Ogólnokształcące im. Ruy Barbosy w Warszawie